Świat w innym wymiarze/ Ferie 2012

Świat w innym wymiarze/ Ferie 2012

Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w Trzemeśni po raz kolejny złożyło ofertę, do ogłoszonego konkursu na realizację zadania publicznego – Ferie 2012 pt. 'Świat w innym wymiarze’, ogłoszonego przez UMiG w Myślenicach.
Tym samym pragniemy poinformować, że nasz pomysł na przeprowadzenie tego projektu zyskał bardzo duże poparcie i w związku ogłoszeniem wyników konkursu, otrzymaliśmy komplet punktów oraz pełne zakładane dofinansowanie do projektu.
Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w Trzemeśni przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Trzemeśni oraz SP w Zasani, Gimnazjum w Trzemeśni zaprasza dzieci z naszych miejcowości do udziału w zorganizowanych zajęciachw czasie ferii.
Program zakłada szereg działań skierowanych do dzieci z miejscowości: Zasań, Trzemeśnia, Poręba, Łęki i Bulina, których wątkiem przewodnim jest 'inny wymiar’.
W trakcie programu dzieci wyjadą kolejką na Kasprowy Wierch najwyższy szczyt w Polskich Tatrach na który można dostać się kolejką wagonikową, oraz zwiedzą skocznię narciarską: Wielką Krokiew.

Dwie grupy wezmą udział w pokazie filmu w formacie 4D, który będzie uzupełniony kolejnymi tematycznymi pozycjami. Dzieci, które oglądną film Królestwo zwierząt, zwiedzą dodatkowo oceanarium w Krakowie, a grupa, która weźmie udział w projekcji filmu w kino 4D, spotka się z Księdzem misjonarzem z Tanzanii. Przedstawi on zupełnie nieznany wymiar życia dzieci w Afryce. Grupa ta odwiedzi również najmniejszą fabrykę cukierków. 

Koordynatorzy projektu: Małgorzata Jaśkowiec oraz Irek Jakubczyk.