Z bajką w nieznane

Z bajką w nieznane

Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w Trzemeśni po raz kolejny przystąpiło do konkursu ogłoszonego przez Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach na zorganizowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży.

W wyniku przeprowadzonego konkursu nasza OPP otrzymała pełną wnioskowaną dotację w wysokości 7500 zł i po podpisaniu umowy rozpoczęliśmy realizację założonego projektu o nazwie „Z bajką w nieznane”.
Zaplanowaliśmy cykl wycieczek oraz spotkań dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zasani oraz Przedszkola Samorządowego w Trzemeśni, przeprowadzonych w ulubionej przez dzieci konwencji bajkowej. Uczestnicy programu zwiedzą 3 miejsca nierozerwalnie złączone z polską bajką: Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie , Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, oraz bajeczny świat Solilandii w Kopalni Soli w Wieliczce.
Dopełnieniem programu będzie spotkanie z autorką Solilandii, panią Beatą Kołodziej, oraz kontakt z równie niezwykłym światem rzeźby, w celu poznania tej formy twórczości od strony warsztatu artysty Jana Nowaka.

W trakcie zajęć nie braknie też ruchu i zabawy na świeżym powietrzu. Organizatorzy zaplanowali dla dzieci wycieczkę na Szyndzielnię, oraz niewątpliwą atrakcję jaką jest jazda konna.

Odpowiedzialni za realizację tego programu są Małgorzata Jaśkowiec oraz Ireneusz Jakubczyk.